چگونه وسایل برقی و مهم مثل کامپیوتر و لب تاپ را برای جابجایی آماده کنیم؟ - بسته بندی لوازم

چگونه لوازم برقی و مهم مثل کامپیوتر و لب تاپ را برای جابجایی بسته بندی کنیم؟ 8 آذر

بسته بندی لوازم در اسباب کشی منزل در اصفهان و حتی دیگر شهرهای ایران مسلما موضوعی مهم است. که ممکن است برای هرکس در زندگی اش رخ می دهد. اسباب کشی ممکن است با هر هدفی برای تغییر محل زندگی و یا محل کار انجام گیرد. آن شخص مجبور به جابجایی از خانه ای به خانه دیگر و یا دفتری به دفتر دیگر شود. در این میان نباید از اهمیت جابجایی و بسته بندی لوازم برقی و الکترونیکی غافل شد. باید برای بسته بندی و جابجایی آن ها نکات مورد نیاز در ادامه ی این مقاله را رعایت کنید. تا در اسباب کشی منزل در اصفهان با مشکل و خسارت های با هزینه های بالا رو به رو نشوید.

فهرست تصاویر

روش های بسته بندی 1 کارتن پیچی

روش های بسته بندی 2 بسته بندی کابل ها

روش های بسته بندی 3 بسته بندی قطعات جانبی

 

موضوع: 4 نکته برای بسته بندی لوازم برقی در اسباب کشی!!
تاریخ: 8 آبان 1402
نویسنده: امیرحسین جوادی

 

پک بندی لوازم برقی و الکترونیکی مهم منزل در اسباب کشی

قطعا وسایل برقی خانه از حساسیت های بالایی به دلیل وجود بردهای الکترونیکی، باطری و… برخوردارند. ممکن است بدون رعایت نکات و بسته بندی نامناسب مشکل ساز شود. نیاز تعویض یا تعمیر باشد و دیگر مثل روز اول کار نکند. اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید اسباب کشی منزل در اصفهان انجام دهید. همچنین نیاز به دانستن نکات لازم برای بسته بندی لوازم برقی (لپ تاپ،کامپیوتر و…) را دارید. این مقاله برای شما نوشته شده با ما همراه باشید. لپ تاپ و کامپیوتر دارای قطعاتی مانند سی پی یو، هارد که حساسیت بسیار به گرد و غبار، ضربه های محکم را دارد. در نتیجه باید در بسته بندی لوازم بسیار دقت کنیم.

نکات قبل از بسته بندی لوازم کامپیوتر و لپ تاپ

تهیه نسخه پشتیبان از هارد دستگاه: به دلیل حساسیت بالای هارد به تکان های شدید بهتر است یک نسخه پشتیبانی از اطلاعات مهم هارد دستگاه خود(کامپیوتر و لپ تاپ) بر روی سیستم دیگر و یا بر روی هارد اکسترنال بگیرید. در کیس های کامپیوتر حتی الامکان هارد را از مادربرد جدا کنید. و آن را در در جعبه جداگانه و همچنین دور تا دور آن را با کاغذ های نرم و پلاستیک های حبابدار بپیچید. و در کارتن آن اطراف آنرا فیبر یا محافظ هایی از جنس های نرم و فاقد انتقال الکتریسیته هست قراردهید. و آنرا فیکس کنید که در جابجایی تکان نخورد.

لوازم مورد نیاز برای بسته بندی لوازم خانه برای اسباب کشی

 • کارتن: برای بسته بندی لوازم و حمل راحت تر آنها باید از کارتن استفاده کنیم. بهتر است از کارتن های خود هر وسیله برای بسته بندی لوازم استفاده کنید. اگر نتوانستید آن ها را نگهداری کنید اشکال ندارد. می توانید برای بسته بندی لوازم برقی خود از کارتن های ضخیم با کیفیت و مقاوم در برابر ضربه برای جابجایی استفاده کنید. کارتن ها در بسته بندی لوازم نقش بسیار مهمی دارد. چرا که مسئولیت نگهداری وسایل در جابجایی آنها در اسباب کشی بر عهده آن است.

کارتن پیچی و بسته بندی مانیتور - بسته بندی لوازم

کارتن پیچی و بسته بندی مانیتور – بسته بندی لوازم – برتربار

روش های بسته بندی 1 کارتن پیچی

 • نایلون حبابدار: نایلون حباب دار یا با نام دیگر پلاستیک حبابی که در ابعاد و اندازه های مختلف وجود دارد می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای بسته بندی لوازم حساس و شکستنی در اسباب کشی ها باشد. چرا که وجود حباب های روی پلاستیک باعث ضربه گیر شدن آن می شود. حتی این نایلون اگر به خوبی وسیله را بپوشاند می تواند از ورود آب و گرد و غبار جلوگیری می کند. چرا که برای بسته بندی لوازم بسیار مفید است.
 • چسب پهن یا طناب اسباب کشی: برای بستن درب بهتر است از چسب پهن استفاده کنید. چون هم مقاومت بیشتری دارند هم باعث جلوگیری از ورود آب و… به داخل کارتن جلوگیری می کند. چسب های پهن مخصوص اسباب کشی بسیار مقاوم اند. چون چسبندگی قوی دارند که به آنها چسب کریستالی می گویند. همچنین شما می توانید برای ستن کارتن از طناب های اسباب کشی هم استفاده کنید.
 • ماژیک و لیبل: استفاده از ماژیک و لیبل بسیار مهم است. چرا در جابجایی آن امکان خسارت وجود دارد. پس حتما روی تمامی کارتن های بسته بندی هشدارها و نام اشیاء داخل کارتن را یادداشت کنید. این کار از خسارت احتمالی جلوگیری می کند و لوازم راحت تر پیدا می شوند.

نکات لازم برای بسته بندی لوازم کامپیوتر و لپ تاپ

 • کابلهای سیستم خود را جدا کنید: چرا که اگر برای جابجایی کابلها را جدا نکنید. ممکن است اصظلاحا کابل ها داخل کیس و یا خود کابلها بشکند. به این نکته خوب توجه کنید که کابل ها را در کنار کیس و مانیتور قرار ندهید. و آن ها را در جعبه ای جدا بسته بندی کنید.کابل ها را بصورت منظم جمع کنید و در جعبه قراردهید. به هیچ عنوان کابل ها را بدون نظم  داخل کارتن نگذارید.
 • کابلها را بسته بندی کنید: بهتر است کابلها را همانطور که گفتیم بصورت منظم داخل بسته بندی کنید. و بر روی هر کابل کاربرد آن را یادداشت کنید که بدانید هر کابل چه کابلی برای چه کاربردی دارد.

روش های بسته بندی 2

بسته بندی کابل ها - بسته بندی لوازم

بسته بندی کابل ها – بسته بندی لوازم – برتربار

بسته بندی کابل ها

 • اطراف کیس را محافظ بپیچید: کیس خود را درون کارتن محافظ بپیچید که رسانای الکتیریسیته نباشد و از تکان های شدید آن خودداری کند.چرا که اگر الکتریسیته ساکن به داخل هارد و یا کارت گرافیک نفوذ کند. ممکن است آسیب جدی به آن وارد کند. به هیچ عنوان از پارچه پشمی برای این کار استفاده نکنید.
 • کیس را به صورت صاف داخل کارتن قرار دهید: ممکن است بعضی افراد کیس را داخل جعبه بصورت وارونه قرار دهند. این کار احتمال جابجایی و تکان خوردن قطعات داخل کیس را بالا می برد و ممکن است آسیب زننده باشد. در بسته بندی لوازم خود اطراف شی داخل کارتن را پر کنید.
 • فضاهای خالی اطراف کیس را پر کنید: اگر بعد از قراردادن کیس در داخل کارتن فضاهای خالی وجود داشت آن ها را با اشیا نرم پر کنید. چرا که این کار باعث می شود، کیس کمتر تکان خورده و قطعات داخلی آن شل یا جابجا نشود. اگر تجربه بسته بندی این قطعات را ندارید میتوانید با Bartarbar در ارتباط باشید.

نکات لازم برای بسته بندی لوازم برقی مثل مانیتور و قطعات جانبی

 • مانیتور را بسته بندی کنید: مانیتور یکی از اجزای اصلی سیستم های ما است. باید با دقت زیادی آن را بسته بندی کنید. اگر امکانش هست یک پارچه لطیف و نازک بر روی صفحه مانیتور قرار دهید. اگر فیبر یا جعبه اصلی مانیتور را دارید بهترین کار این است که آن را داخل آن بگذارید. اگر نه یک مقوای ضخیم دور تا دور آن بکشید و که آن را ثابت نگه دارد. اگر پایه ی مانیتور قابل جدا شدن است آن را جدا کنید چون در پکبندی مانیتور بسیار کمک کننده است. اگر نه آن را جایی قرار دهید که نه تکان بیشتری بخورد نه فشاری به آن وارد شود.
 •  پکبندی قطعات جانبی: حتما قطعات جانبی مانند موس و کیبورد را بسته بندی کنید. همچنین در بسته بندی لوازم جانبی دور تا دور آن را کاغذ های تمیز و نازک بکشید که گرد و خاک وارد آن ها نشود. آن ها را در داخل یک جعبه جایی قراردهید که فشار بیش از اندازه به آن وارد نشود.

بسته بندی کامپیوتر و قطعات جانبی - بسته بندی لوازم

بسته بندی کامپیوتر و قطعات جانبی – بسته بندی لوازم – برتربار

روش های بسته بندی 3 بسته بندی قطعات جانبی

در جابجایی های بین شهری حتی الامکان دستگاه را با ماشین خودتان جابجا کنید. یا قطعات آن را بصورت کامل در آورده بسته بندی کنید و در مقصد دوباره سر هم کنید. چرا که ممکن است در طول مسیر بقیه ی اسباب و اثاثیه پشت کامیون تکان خورده و بیوفتد. ضربه های شدیدی بر آن وارد شود.بنابراین در بسته بندی لوازم خود دقت بسیار بالایی داشته باشید. این موضوع را جدی بگیرید. چرا که در یکسری جابجایی ها ممکن است اتفاقاتی جبران ناپذیری بدلیل بسته بندی نادرست رخ دهد.جهت خرید وسایل و لوازم مورد نیاز برای بسته بندی لوازم خود به برتربار مراجعه کنید.

کلام آخر و نتیجه گیری مطالب برای بسته بندی لوازم برقی

برای سهولت در اسباب کشی شرکت های متخصصی بوجود آمدند. که برای سهولت انجام تمامی مراحل اسباب کشی از جمله بسته بندی لوازم بصورت تخصصی برای سالم ماندن آن هستند. شرکت Bartarbar مفتخر است که با نیروهای مجرب و تجربه بالا برای شما این خدمات را انجام دهد.فعالیت شرکت برتربار 24 ساعته می باشد. اسباب کشی مجموعه های مسکونی،تجاری و اداری انجام می شود. این شرکت در سطح شهر اصفهان تمام اسباب کشی منازل و محل کار شما در اصفهان را انجام می دهد. تمام اسباب کشی و بسته بندی لوازم به صورت تضمینی با بهترین کیفیت و بالاترین دقت انجام می شود.

سوالات متداول درباره بسته بندی لوازم برقی برای اسباب کشی

 • آیا می توان از پارچه های پشمی برای بسته بندی مانیتور استفاده کرد؟

خیر زیرا پرز های آن ها ممکن است وارد دستگاه شود بهتر است از پتو یا پارچه لطیف باشد.

 • چگونه میتوان برای اسباب کشی ثبت سفارش کرد؟

جواب: با شماره های داخل سایت برتربار تماس بگیرید یا فرم قسمت تماس در سایت Bartarbar را پر کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند.

 • آیا خودمان می توانیم وسایل را بسته بندی کنیم؟

بله از کارتن های اصلی وسایل یا کارتن های مخصوص اسباب کشی برای بسته بندی لوازم خود استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *