اسباب کشی وسایل سنگین- اسباب کشی منزل در اصفهان

اسباب کشی منزل در اصفهان و 10 ترفند برای جابجایی* وسایل منزل!

هنگام اسباب کشی منزل در اصفهان یا تغییر دکوراسیون در منزل خود همواره باید مراقب جابجایی وسایل سنگین وزن باشید. زیرا ممکن است به بدن خود، منزل  و یا حتی وسایل خود آسیب برسانید. بنابراین با انجام یک جستجوی ساده می‌توانید از ترفندها و نکات موجود روی اینترنت استفاده کنید. با استفاده از نکات زیر می‌توانید وسایل سنگین یا حجیم را به صورت اصولی جابجا نمایید. بهتر است هنگام حمل اثاثیه منزل در اصفهان به جای استفاده از نیروی جسمانی خود از مغز خود بهره بگیرید.

فهرست تصاویر

ترفندهای اسباب کشی 1- جابجایی وسایل سنگین از درب‌ها

ترفندهای اسباب کشی 2-اسلایدرهای جابجایی

ترفندهای اسباب کشی 3- نقشه چیدمان

ترفند شماره 1: تهیه تجهیزات هنگام حمل اثاثیه منزل در اصفهان

قبل از اقدام به اسباب کشی یا تغییر دکوراسیون سعی کنید تا تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنید. اینکار باید اولین قدم شما باشد. البته اکثر تجهیزات مربوط به اسباب کشی قیمت چندانی ندارند و معمولا ارزان قیمت می‌باشند. این تجهیزات مانند کارتن‌های بسته بندی، نوارهای برچسب دار، اسلایدهای جابجایی، تسمه های بار و سایر موارد می‌باشند. بنابراین از آسیب بدن، خراش روی سرامیک یا پارکت و ضرب دیدن درب، دیوار یا پنجره‌ها جلوگیری به عمل می‌آید.

عنوان اسباب کشی منزل در اصفهان
نویسنده پریسا دادخواه
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 2111 کلمه
مدت زمان مطالعه 21 دقیقه

ترفند شماره 2: حمل اثاثیه بد بار هنگام جابجایی

معمولا اثاثیه‌ای مانند کمد با ارتفاع زیاد، کابینت یا قفسه بسیار بد بار هستند و جابجایی آنها سخت می‌باشد. بنابراین بهتر است تا وسایلی از این قبیل را هنگام دو نفره جابجا نمایید. هنگام جابجایی اسباب کشی منزل در اصفهان در مرحله اول بهتر است تا آن را به صورت کج روی زمین قرار دهید. سپس یک نفر مسئول حمل ناحیه فوقانی وسیله است و یک نفر قسمت تحتانی آن را در دست می‌گیرد. این کار باعث می‌شود تا وزن وسیله بیشتر در مرکز آن قرار گیرد. همچنین از لیز خوردن و افتادن اثاثیه نیز جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن جابجایی وسایل از طریق راه پله نیز با این روش اصولی‌تر و ایمن‌تر خواهد بود. زیرا جابجایی توسط دو نفر باعث ایجاد زاویه‌ای می‌شود که می‌تواند بر زوایای موجود در راه پله تطبیق یابد. شرکت دیرین بار شما را در اسباب کشی خود یاری می‌دهد.

ترفند شماره 3: جابجایی صندلی ها در حمل اثاثیه منزل در اصفهان

جابجایی یک صندلی راحت و بزرگ کاملا ضد کلمه انتقال آسان است. با توجه به تصویر ترفندهای اسباب کشی 1 باید هنگام جابجایی صندلی‌ها آنها را در  گوشه‌ها بچرخانید. ابتدا صندلی را به سمت خود بچرخانید و یک گام به عقب بردارید. این کار باعث می‌شود تا صندلی در قاب درب به شکل L دربیاید. حالا کافی است تا با یک چرخش دیگر مطابق با زاویه درب، صندلی را با یک حرکت به جلو ببرید. حالا می‌بینید که به راحتی می‌توانید صندلی را از قاب درب خارج نمایید.

نحوه انتقال وسایل سنگین از درب ها- اسباب کشی منزل در اصفهان

نحوه انتقال وسایل سنگین از درب ها- اسباب کشی منزل در اصفهان-دیرین بار

جابجایی وسایل سنگین از درب‌ها

ترفند شماره 4: جابجایی کاناپه هنگام حمل اثاثیه منزل در اصفهان

تصور کنید می‌خواهید یک کاناپه بزرگ را در طول یک راهرو باریک یا از قاب یک درب جابجا کنید. همان‌طور که می‌دانید جابجایی آن به صورت افقی تقریبا محال است. پس بهتر است موقع انتقال ابتدا کاناپه به صورت عمودی روی زمین قرار بگیرد. در این حالت می‌توانید آن در یک راهرو باریک یا از قاب درب ها به راحتی عبور دهید. البته گاهی ممکن است ارتفاع کاناپه به صورت عمودی از ارتفاع قاب درب بیشتر باشد. در این حالت کافی است تا کمی کاناپه را به عقب متمایل کنید. برای اینکار ابتدا یک گام به عقب بردارید تا کاناپه کمی مورب شود. حالا آن را از قاب درب عبور دهید. چنانچه در فاصله کمی از قاب درب دیوار وجود دارد، کاناپه را بپرخانید. می‌توانید کلیه امور مربوط به حمل اثاثیه منزل را به شرکت dirinbar بسپارید.

ترفند شماره 5: استفاده از تسمه در جابجایی وسایل سنگین

می‌توانید در جابجایی وسایل سنگین از تسمه بار یا shoulder dolly استفاده کنید. تسمه بار بندهایی محکم است که وزن بار را به شانه‌های شما منتقل می‌کنند. این تسمه ها به صورت اهرم عمل می‌کنند. در واقع با تکیه بر شانه‌ها و گروهی از عضلات، وزن را از کمر برمی‌دارند. همچنین با آزادسازی دست‌ها شما را قادر می‌سازنند تا بتوانید راحت‌تر اشیا بدبار را جابجا کنید. البته استفاده از تسمه بار در راه پله ها کمی دشوار به نظر می‌رسد. زیرا که وزن بار وسیله در سراشیبی پله‌ها به سمت پایین منتقل می‌شود.

در واقع فشار روی فردی است که قسمت تحتانی وسیله را جابجا می‌کند. فراموش نکنید که همواره اولویت در اسباب کشی استفاده از یک باربری مطمئن است. یک باربری مطمئن کلیه ترفندهای لازم را در جابجایی وسایل شما رعایت می‌کند. همچنین در زمان شما صرفه جویی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن جابجایی را انجام می‌دهد.

ترفند شماره 6: هل دادن وسایل در اسباب کشی منزل در اصفهان

اسلایدهای جابجایی راه مناسبی برای هل دادن وسایل هنگام جابجایی است. با استفاده از آنها لازم نیست وسایل را حمل کنید. کافی است اسلاید را پهن کنید و وسیله را به روی آن منتقل نمایید.حالا تنها با کشیدن اسلاید می‌توانید وسیله را جابجا کنید. دقت کنید این روش تنها روی سطوح مسطح کاربرد دارد. اسلایدهای جابجایی وسایل را می‌توانید از مراکز خرید تهیه نمایید و یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

همچنین می‌توانید از روکش‌های پلاستیکی، روتختی، حوله یا بقایای فرش‌ها به عنوان اسلاید جابجایی استفاده کنید. از اسلایدهای پلاستیکی سخت برای فرش و از اسلایدهای نرم و روکش دار برای کفپوش های سخت استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر تصویر ترفندهای اسباب کشی 2 را ببینید. همچنین می‌توانید در کلیه امور مربوط به حمل اثاثیه منزل در اصفهان را به شرکت دیرین بار بسپارید.

انواع اسلایدر-اسباب کشی منزل در اصفهان

انواع اسلایدر-اسباب کشی منزل در اصفهان-دیرین بار

ترفندهای اسباب کشی 2-اسلایدرهای جابجایی

ترفند شماره 7: محافظت از وسایل در اسباب کشی منزل در اصفهان

استفاده از پتو به عنوان محافظ وسایل یک راهکار ارزان قیمت است. همچنین اینکار از دیوارها، کفپوش و درب‌های منزل شما نیز محافظت می‌کند. در صورتی که پتو مناسب جهت اینکار نداشته باشید می‌توانید بقا قیمت مناسبی تعدادی پتوی مسافرتی خریداری کنید. می‌توانید از رول‌های پلاستیکی موجود در بازار نیز بهره بگیرید. ابتدا پتو را دور تا دور وسیله بپیچانید. سعی کنید کلیه نقاط تیز و گوشه‌های اثاثیه خود را پوشانده باشید. حالا وقت آن است که با استفاده از یک رول پلاستیک پتو را سرجای خود محکم کنید. رول‌های پلاستیک را نیز می‌توانید با قیمت ارزانی از فروشگاه‌های خانگی و یا سوپرمارکت‌ها تهیه کنید. شرکت dirinbar کلیه این مراحل را با دقت کافی و طبق درخواست شما انجام می‌دهد. خدمات شرکت ما اسباب کشی را به صورت تخصصی ارائه میدهد.

ترفند شماره 8: جداسازی بخش‌های مختلف وسایل در حمل اثاثیه منزل در اصفهان

فرض کنید می‌خواهید یک یخچال ساید بای ساید را جابجا کنید. بهتر است درب یخچال را جدا کنید تا بتوانید آن را راحت‌تر جابجا نمایید. این کار را می‌توانید با  اثاثیه‌ای مانند کمدها، دراورها، قفسه‌ها یا کلیه وسایلی که قابلیت جداسازی دارند نیز انجام دهید. همچنین جداسازی کمدهای یک دراور شاید سایز آن را تغییر ندهد اما قطعا آن را سبک‌تر می‌کند. البته دقت کنید که انجام اینکار گاهی به متخصص نیاز دارد. مثلا در جداسازی درب یخچال می‌توانید از یک شخص فنی کمک بگیرید. همچنین شما می‌توانید کلیه امور مربوط به  حمل اثاثیه خودرا به یک باربری مطمئن بسپارید.

ترفند شماره 9: برنامه ریزی جهت چیدمان مجدد وسایل جابجا شده

شما موقعی نیاز به جابجایی وسایل دارید که بخواهید تغییر دکوراسیون دهید یا بخواهید به یک منزل جدید بروید. در هر دو صورت بهتر است تا قبل از جابجایی، محل قرارگیری جدید هر وسیله را مشخص کنید. برای اینکار یک نقشه با اندازه‌های دقیق از مکانی که قرار است وسایل در آنجا قرار گیرند تهیه کنید. البته برای چیدمان مجدد شما به اندازه‌های وسایل خود نیز نیاز خواهید داشت. با اینکا می‌توانید به راحتی یک نقشه کامل از چیدمان مجدد خود تهیه کنید. در این صورت پس از جابجایی وسایل آنها را دقیقا در جای مشخص شده روی نقشه قرار می‌دهید. چنانچه اسباب کشی منزل در اصفهان را  به کمک شرکت دیرین بار انجام می‌دهید، نقشه را روی دیوار نصب کنید. در اینصورت کارگران با یک نگاه می‌توانند جای هر وسیله را تشخیص دهند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص تهیه نقشه چیدمان تصویر ترفندهای اسباب کشی 3 را ببینید.

نمونه ای از نقشه جهت چیدمان-اسباب کشی منزل در اصفهان

نمونه ای از نقشه جهت چیدمان-اسباب کشی منزل در اصفهان-دیرین بار

ترفندهای اسباب کشی 3- نقشه چیدمان

ترفند شماره 10: جابجایی وسایل سنگین در راه پله‌ها

جابجایی وسایل سنگین در راه پله‌ها یک معضل در اسباب کشی به شمار می‌رود. همچنین اینکار را نمی‌توان به صورت انفرادی انجام داد. بنابراین باید حداقل به صورت دو نفره انجام شود. فرض کنید می‌خواهید یک کمد بزرگ را از طریق یک راه پله جابجا کنید. فردی که قرار است در قسمت پایین پله قرار گیرد باید انتهای کمد را حمل کند. فردی که در بالای پله‌ها است باید قسمت ابتدایی کمد را در دست بگیرد. اینکار باعث سهولت جابجایی و تقسیم وزن وسیله می‌گردد.  البته درنظر داشته باشید که همواره می‌توانید از کمک پرسنل ما در حمل اثاثیه منزل در اصفهان یاری بگیرید.

دقت کنید سرعت حرکت را فردی که در پایین پله‌ها قرار دارد مشخص می‌کند. البته همواره سعی کنید تا با سرعت کم حرکت کنید تا از بروز هر حادثه‌ای پیشگیری شود. سعی نکنید وسیله‌ای را که سبک ولی بدبار است را به تنهایی جابجا کنید. شاید اینکار باعث صرفه‌جویی در زمان شود اما قطعا باعث آسیب به بدن شما از جمله مهره‌های کمرتان می‌شود. همواره در انجام پروسه اسباب کشی ایمنی را رعایت کنید. در غیر این صورت ممکن است آسیب‌های غیر قابل جبرانی ببینید. اکثر این آسیب‌ها ممکن است تا مدتی طولانی و بعضا تا پایان عمر باقی بمانند. برای اسباب کشی منزل در اصفهان می‌توانید از باربری های مطمئن کمک بگیرید.

نتیجه گیری در ترفند هایی برای اسباب کشی منزل در اصفهان

اسباب کشی و یا تغییر دکوراسیون می‌تواند امری اجتناب ناپذیر باشد. بنابراین بررسی نکاتی در جهت سهولت این امر می‌توانند بسیار مفید واقع شوند. از جمله این نکات تهیه وسایل مورد نیاز قبل از اقدام به جابجایی می‌باشد. همچنین درجابجایی وسایل از درب‌ها یا راه پله نیز نکاتی یاری دهنده وجود دارد. استفاده از تسمه‌های بار، اسلایدرهای جابجایی، پتو وپلاستیک نیز از مواردی است که در یک جابجایی ایمن ضروری هستند. فراموش نکنید که تا جایی که امکان دارد وسایل قابل جداسازی را جدا جدا کنید. اینکار باعث تغییر سایز و وزن وسایل می‌شود و جابجایی را تسهیل می‌نماید. همواره می‌توانید در حمل اثاثیه منزل در اصفهان از باربری‌های مطمئن کمک بگیرید.

سوالات متداول در خصوص ترفند هایی برای جابجایی وسایل

1-از چه تجهیزاتی در اسباب کشی استفاده می‌شود؟

معمولا از کارتن‌های بسته‌بندی، نوارهای برچسب‌دار، اسلایدهای جابجایی، تسمه‌های بار و سایر موارد استفاده می‌شود.

2-برنامه ریزی چیدمان جدید چه فوایدی دارد؟

پس از جابجایی وسایل آنها را دقیقا در جای مشخص شده روی نقشه قرار می‌دهید. در اینصورت کارگران با یک نگاه می‌توانند جای هر وسیله را تشخیص دهند.

3-چه نکاتی را باید در جابجایی وسایل در راه پله رعایت کرد؟

اینکار باید به صورت دو نفره انجام شود. فردی که قرار است در قسمت پایین پله قرار گیرد باید انتهای کمد را حمل کند. فردی که در بالای پله‌ها است باید قسمت ابتدایی کمد را در دست بگیرد. سعی کنید تا با سرعت کم حرکت کنید.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله حمل اثاثیه منزل در شهر اصفهان و راه‌های کم کردن هزینه مراجعه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *