بسته بندی اسباب منزل-روش های بسته بندی اسباب منزل

روش های بسته بندی اسباب منزل+ 4راه حل بر اساس اندازه و نوع کاربری

روش های بسته بندی اسباب منزل از جمله مواردی است که همیشه ذهن افرادی که در شرف اسباب کشی هستند را درگیر می کند. آیا روش های مختلف دسته بندی اسباب منزل تاثیر زیادی در کیفیت اسباب کشی دارد؟! چه کسی راهنمای اسباب کشی شما خواهد بود؟! بدون شک کمی دچار استرس می شویم. چون  لوازم منزل را با دقت وسلیقه انتخاب کرده ایم و دوست نداریم آسیب ببیند. پس نمی خواهیم با روش های بسته بندی اسباب منزل به شکل نادرست کارمان را دوبرابر کنیم. همچنین بخواهیم بعد از  اسباب کشی دوباره همان اسباب را تهیه کنیم. بنابراین اینکه چه کسی یا چه چیزی راهنمای اسباب کشی ما خواهد بود بسیار مهم است.

فهرست تصاویر:

اسباب کشی در اصفهان 1قبل از بسته بندی وسایل

اسباب کشی در اصفهان 2بسته بندی وسایل شکستنی

اسباب کشی در اصفهان 3مناسب ترین روش بسته بندی

قبل از بسته بندی باید چه کارهایی انجام دهیم؟

اسباب کشی از جمله کارهایی است که هر کدام از ما ممکن است در طول زندگی چندین بار آن را تجربه کرده باشیم. این کار  وقت گیر و نیازمند انرژی زیادی است. اگر بخواهیم برای جابه جایی وسایل بزرگ به مشکل جدی بر نخوریم ابتدا نیاز به برنامه ریزی داریم. سریع ترین و کاربردی ترین روش های بسته بندی اسباب منزل را پیدا کنیم. همچنین توجه به بهترین راهنمای اسباب کشی کار ما را خیلی راحت می کند. حالا چگونه زمان بندی کنیم که متحمل فشار کمتری شویم؟! در ادامه شما را با 4 راه حل آشنا خواهیم کرد.

 

مرحله ی اول: یک لیست از موجودی های منزلتان تهیه کنید. سپس اقلام فرسوده، تکراری و مواردی را که نمی خواهید در منزل جدید استفاده کنید یادداشت کنید.

مرحله دوم: بررسی کنید برای بسته بندی هر کدام از وسایل مورد نیاز به چه تجهیزات و امکاناتی میخواهید. همین طور به چند کمک اضافی نیاز دارید.

مرحله سوم: وسایل بزرگ را از لحاظ ارتفاع، عرض و عمق اندازه گیری کنید. تا ببینید برای خروج و قرار دادن در منزل جدید به چه میزان فضا نیاز دارید.

مرحله ی چهارم: شما به کمک ایمن نیاز دارید. خدمات حرفه ای یک شرکت حمل و نقل قابل اعتماد را برای ارسال اثاثیه استفاده کنید. جابه جایی اثاثیه بزرگ در مسافت های طولانی توسط خودتان دشوار و خطرناک است. شرکت باربری برتربار می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

قبل از بسته بندی وسایل- روش های بسته بندی اسباب منزل

قبل از بسته بندی وسایل- روش های بسته بندی اسباب منزل – برتربار

اسباب کشی در اصفهان 1قبل از بسته بندی وسایل

اهمیت استفاده از ملزومات بسته بندی اسباب کشی و تاثیرات آن

همه ی ما این را می دانیم  بلاخره اسباب کشی کاری است که از خجالت جسممان در می آییم! اما چه کنیم حداقل هزینه های فکریمان کاهش پیدا کند؟! چه کنیم که بعد از چند بار جابه جایی وسایل از این اتاق به آن اتاق بتوانیم یک چای با خیال راحت بنوشیم؟! علاوه بر این دچار سردرد هم نشویم؟! آیا روش های بسته بندی اسباب منزل به درستی انجام شده است؟!  همان طور که در موارد پایین مشاهده می کنید انتخاب باربری مناسب می تواند تیک 3 مورد پایین را بزند. پس bartarbar را فراموش نکنید.

 

 • ایجاد نظم در چیدمان
 • امکان بسته بندی تمام وسایل از جمله ظروف شکستنی ، لوارم برقی و غیره
 • بالا بردن سرعت کار در طول بسته بندی

بهترین لوازم و درست ترین را برای بسته بندی انتخاب کنید

روش های بسته بندی اسباب منزل اصولی دارد که اسباب کشی را به فرایندی غیر آزار دهنده تبدیل می کند:

 • استفاده از کارتن مناسب
 • چسب نواری محکم
 • محافظ حباب دار(بابل)
 • طناب
 • ماژیک
 • روزنامه باطله
 1. استفاده از کارتن مناسب اولین چیزی است که به ما در یک بسته بندی اصولی کمک می کند. باید با کیفیت باشد تا دچار پارگی و آسیب زدن به اقلام نشود.
 2. اگر فرض کنیم کارتن های ما از مقاومت خوبی بر خوردارند. در دومین مرحله از روش های بسته بندی اسباب منزل باید به چسب دقت کنیم. چون در صورت استفاده از چسب بی کیفیت برای پلمپ کردن، متاسفانه انتخاب کارتن مناسب را هم بی نتیجه می کند!
 3. فشار! اگر بتوانیم عوامل خارجی را برای بسته بندی به خوبی کنترل کنیم. لازم است نحوه ی چیدمان وسایل درون کارتون ها را هم مدیریت کنیم تا در اثر فشار وارده آسیبی به اقلام وارد نشود. بهترین گزینه می تواند محافظ حباب دار باشد.
 4. ممکن است به طناب هم احتیاج پیدا کنید. پس مجددا کیفت و محکم بودن آن را در نظر بگیرید.
 5. استفاده از ماژیک در روش های بسته بندی اسباب خانه به ما کمک می کند. در این صورت می توانیم هر چه سریع تر بسته ها را از هم تشخیص دهیم. اگر بتوانید از ماژیک در رنگ های مختلف هم استفاده کنید.  این کار خیلی سریع تر پیش می رود.
 6. روزنامه های باطله هم مثل محافظ حباب دار می تواند مفید باشد.

از آنجایی که وسایل خانه تنوع زیادی دارند در ادامه با جزییات بیشتری در انتخاب روش های بسته بندی اسباب خانه به شما کمک خواهیم کرد.

بسته بندی وسایلی مثل  ظروف شکستنی ظریف و حساس

اگر جعبه های لوازم شکستنی  هایتان را هنوز نگه داشته اید بهتر است  ازآن ها استفاده کنید. می توانید از  انواع پارچه را  بین ظروف استفاده کنید.  برای محکم کاری می توانید دورتا دور کارتن را حوله یا پارچه قرار دهید بعد ظروف را بچینید. در نهایت با استفاده از ماژیک قرمز می توانید زنگ خطر این کارتون ها را به صدا در بیاورید.  دیگران را به این صورت متوجه حساس بودن محتوای این کارتون ها کنید. کدام باربری می تواند این اطمینان را بدهد که روش های بسته بندی اسباب منزل را به کامل ترین شکل ممکن انجام می دهد؟! آیا می تواند خیال ما ر راحت کند؟! برتربار را گوشه ی ذهنتان نگه دارید.

بسته بندی وسایل شکستنی-روش های بسته بندی اسباب منزل

بسته بندی وسایل شکستنی-روش های بسته بندی اسباب منزل – برتربار

اسباب کشی در اصفهان 2بسته بندی وسایل شکستنی

وسایل قیمتی با ارزش بالا از جمله طلا، سکه، زیور آلات

 در روش های بسته بندی اسباب منزل  وسایل ارزشمند را سعی کنید جدا سازی کنید و جلوی چشمتان نگه دارید. در جعبه ای کوچک و مناسب همراه خود جابه جا کنید یا در کیف دستی و یا با وسیله نقلیه شخصی خودتان. به هیچ وجه اجازه ندهید با دیگر وسیله های در حین بسته بندی درگیر شوند. چون ممکن است ساعت ها بخواهید دنبال آن ها بگردید. ذهنتان را درگیر کنید و یا واقعا این وسایل را گم کنید. پس روش های بسته بندی اسباب با ارزش بالای منزل را از باقی وسایل جدا کنید. با bartarbar  دغدغه های ذهنی تان را کم کنید.

بسته بندی وسایل بزرگ آشپزخانه مثل یخچال و ماشین لباس شویی

این اقلام نیاز به معرفی ندارند. همه آن ها را به خوبی می شناسند و از گران بودن وحساس بودن آن ها به خوبی آگاهند. بنابراین باید تا جای ممکن روش های بسته بندی این گونه اسباب منزل را جدی بگیرید. شلنگ و لوله‌های لباس شویی و ماشین ظرف شویی را باید جدا کنید. درون ماشین ظرف شویی  و لباس شویی را کامل خشک کنید تا از کپک زدن جلوگیری کنید. یخچال را کاملا خالی کنید و آن را بشویید. تمامی درب ها و کشو های یخچال را چسب بزنید. برای جمع کردن سیم ها از بست های کمربندی استفاده کنید. در ادامه  می توانید از محافظ حباب دار در چند لایه برای حفاظت از بدنه استفاده کنید.

چگونه مبلمان منزل را برای اسباب کشی آماده کنیم؟

اگر می توان قطعات آن را جدا کرد تا حد ممکن این کار را انجام دهید. سپس تمام اجزا را تمیز کنید. اگر وسایل شما کتابچه ی راهنما دارند از ان ها استفاده کنید.

 • ناحیه های بیرونی را با محافظ حباب دار بپوشانید.
 • برای محافظت بیشتر در بین فضاهای تو خالی پارچه یا کاغذ قرار دهید.
 • سطوح شیشه ای را با تکه های مقوای مسطح یا روزنامه بپوشانید.
 • از روکش های پلاستیکی به منظور ایجاد حداکثر محافظت در برابر گرد و غبار، پارگی ، لکه ورطوبت استفاده کنید.
 • موم را روی سطوح چوبی بمالید تا از آنها در برابر خراش محافظت شود.
 • مبلمان را به طور کامل بسته بندی نکنید. تعدادی سوراخ هوا بگذارید تا مبلمان تنفس کند و از ایجاد رطوبت و ایجاد کپک جلوگیری شود.

نحوه ی بسته بندی تابلو ها و اشیا دکوری

بهترین شیوه برای بسته بندی این گونه اقلام استفاده از حوله ، مقوای محکم و محافظ حباب دار است. سپس آن ها را درون جعبه قرار دهید. جعبه ها را بیش از حد پر نکنید. بنابراین هر چه زود تر به بسته بندی این گونه وسیله ها اقدام کنید بهتر است.  شما را از نگرانی و درگیری ذهنی زیاد دور می کند. مرحله ی بعدی سپردن کار به  bartarbar می باشد تا دیگر نگران هیچ چیز نباشید. اگر جعبه مناسب پیدا نکردید می توانید آن ها را به دیواره داخلی کامیون حمل بار تکیه دهید و بینشان محافظ بگذارید.

اسباب کشی در اصفهان 3مناسب ترین روش بسته بندی

نحوه ی  بسته بندی و جابه جایی انواع گیاهان

یکی از روش های سخت بسته بندی اسباب منزل شامل گیاهان می شود. هنگام تغییر منزل مشکل بزرگی که با آن مواجه هستیم نحوه ی جابه جایی گیاهان است. چون با روش های دیگر بسته بندی اسباب منزل  متفاوت است. هر چه این گیاهان بزرگ تر باشند مشکلات ما بیشتر می شود. چون هم باید از گلدان مراقبت کرد هم مواظب باشیم به شاخ و برگ ها آسیبی نرسد. اگر امکان آن را دارید شاخ و برگ ها را تا جای ممکن هرس کنید. گلدان های کچک را در جعبه قرار دهید. با ماشین شخصی گل ها را جابه جا کنید.

مناسب ترین روش بسته بندی - روش های بسته بندی اسباب منزل

مناسب ترین روش بسته بندی – روش های بسته بندی اسباب منزل – برتربار

نتیجه گیری برای مناسب ترین روش های بسته بندی اسباب در منزل

با برنامه ریزی به موقع و در نظر گرفتن  تمامی نکات روش های بسته بندی اسباب منزل که گفته شد. از جمله استفاده از تجهیزات مناسب و با کیفیت، انتخاب برتربار به عنوان  باربری با کیفیت و صبر و حوصله داشتن. شما می توانید با کم ترین میزان خسارت ، خستگی و فشارروانی اسباب کشی کنید. پس ما کم هزینه ترین و مناسب ترین روش های بسته بندی اسباب منزل را استفاده می کنیم. با دقت و توجه به این موضوع لبخند رضایت را خواهیم داشت. امیدواریم که مقاله ی امروز برای شما مفید باشد و در زمینه ی اسباب کشی شما را راهنمایی کند.

سوالات متداول در مورد روش های بسته بندی اسباب منزل

 • بهترین وسیله هایی که برای اسباب کشی کاربردی هستند؟

کارتون،محافظ حبابی، چسب و طناب

 • بهترین راه برای جابه جایی ایمن اسباب منزل کدام است؟

استفاده از کاربردی ترین روش های بسته بندی اسباب وسایل و انتخاب باربری با کیفیت

 • بهترین زمان برای اقدام به اسباب کشی چه موقع است؟

هیچ وقت این کار را به روز اخر موکول نکنید و چند روز قبل اقدام کنید.

 

موضوع: 4 روش های بسته بندی اسباب منزل بر اساس اندازه و نوع کاربری
تاریخ: 30 آذر 1402
نویسنده: الهام شاه وردی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *