3 مرحله - اسباب کشی منزل

3 مرحله‌ی جمع آوری، بسته بندی و نگهداری در اسباب‌ کشی !

اسباب کشی منزل هنگام نقل مکان به خانه جدید می تواند یک کار هیجان انگیز اما چالش برانگیز باشد. بسته بندی اثاثیه نیز می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. اما با برنامه ریزی و سازماندهی مناسب، می توانید اطمینان حاصل کنید که اثاثیه شما سالم به مقصد می رسد. در اسباب کشی منزل در اصفهان با نگهداری از وسایل حین اسباب کشی، بخش دیگری از این پروسه است. اگر می خواهید اسباب کشی منزل در اصفهان را تجربه کنید می‌توانید این کار را به شرکت های معتبر بسپارید. شرکت دیرین بار می تواند شما را در این زمینه به خوبی یاری دهد. در ادامه با ما همراه باشید…

اسباب کشی 1 جمع آوری اسباب کشی

اسباب کشی 2 نگهداری از اسباب

اسباب کشی 3 بسته بندی اسباب

 

اسباب کشی منزل | جمع آوری اسباب و اثاثیه

همانطور که پیش تر بیان شد، جمع آوری اسباب و اثاثیه منزل می تواند یک کار هیجان انگیز باشد. جمع آوری اسباب و اثاثیه نیز قاعده و قانون خاص خود را دارد. به عنوان مثال، بهتر است در ابتدا وسایل گرانقیمت را از دیگر وسایل تفکیک کنید. چه بسا بهتر است که بسته بندی این وسایل به عهده خودتان باشد. اسباب کشی منزل در اصفهان می تواند به این شکل پیش برود که شرکت ها این بخش را انجام دهند. با مراجعه به وبسایت dirinbar بیشتر با یک اسباب کشی اصولی می توانید آشنا شوید.

از دیگر قواعدی که می‌تواند داشته باشد، هنگام بسته بندی باید وسایل شکستنی را با کاغذ یا پارچه ای بپوشانیم. با این کار از شکستن آن ها جلوگیری می شود. همچنین می تواند قواعد بیشتری نیز داشته باشد. این قواعد به ما در یک اسباب کشی مناسب کمک بسزایی خواهد کرد.

 • از قبل برنامه ریزی کنید: در اسباب کشی منزل برنامه ریزی را زود شروع کنید. فهرستی از وسایلی که برای خانه جدید خود نیاز دارید تهیه کنید. اندازه، سبک و عملکرد هر قطعه را در نظر بگیرید.
 • وسایل موجود خود را ارزیابی کنید: تعیین‌کنید کدام یک‌از مبلمان فعلی شما درخانه جدید شما به خوبی کار می‌کند. در اسباب کشی منزل شرایط، سبک و سازگاری آنها را با فضای جدید در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه چیزی را نگه دارید، بفروشید، اهدا کنید یا دور بریزید.
 • بودجه تعیین کنید: تعیین کنید که چقدر حاضرید برای مبلمان جدید هزینه کنید و به بودجه خود پایبند باشید. این به شما کمک می‌کند خریدهای خود را اولویت بندی کنید و از خرج کردن بیش از حد جلوگیری کنید.

جمع آوری وسایل - اسباب کشی منزل

جمع آوری وسایل – اسباب کشی منزل – دیرین بار

اسباب کشی 1 جمع آوری اسباب کشی

اسباب کشی منزل | نگهداری از اسباب و اثاثیه

 • تحقیق و خرید کنید: به دنبال فروشگاه های مبلمان، بازارهای آنلاین و مغازه های دست دوم درمنطقه خود باشید. قیمت ها، کیفیت و سبک ها را با هم مقایسه کنید، بهترین معاملات را پیدا کنید. در مذاکره با قیمت ها یا درخواست تخفیف دریغ نکنید.
 • گزینه های دست دوم را در نظر بگیرید: خرید مبلمان دست‌دوم می‌تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. تا این اینجا در مورد نمونه هایی از بسته بندی قبل از اسباب کشی منزل صحبت شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به دیرین بار مراجعه فرمایید.
 • از مزایای فروش و تبلیغات استفاده کنید: مراقب فروش های فصلی، رویدادهای ترخیص کالا و… همچنین مراقب تبلیغات ویژه ارائه شده توسط خرده فروشان مبلمان باشید. این می تواند به شما کمک کند تا معاملات خوبی در مورد وسایل مبلمان جدید داشته باشید.
 • حمل و نقل را بهینه کنید: مطمئن شوید که وسیله نقلیه یا سرویس جابجایی مناسبی برای حمل‌و نقل دارید. در صورت نیاز، یک کامیون اجاره کنید یا جابجایی حرفه ای را استخدام کنید. در این بخش می توانید اسباب کشی خود را به دیرین بار بسپارید.
 • از مبلمان خود محافظت کنید: از مواد‌بسته‌بندی مناسب مانند روکش حباب‌دار یا پتو برای محافظت ازمبلمان خود استفاده کنید. اقلام شکننده را محکم کنید و در صورت لزوم قطعات بزرگتر را جدا کنید.
 • اولویت بندی قطعات ضروری: شروع به جمع آوری وسایل ضروری مانند تخت، میز ناهار خوری و گزینه‌های صندلی کنید. با گذشت زمان می توانید به تدریج قطعات غیر ضروری دیگر را اضافه کنید.
 • در صورت نیاز به دنبال کمک باشید: اسباب کشی منزل ممکن است از نظر فیزیکی سخت باشد. در درخواست کمک از دوستان یا اعضای خانواده دریغ نکنید. از طرف دیگر، استخدام جابجایی‌های حرفه‌ای برای انجام کارهای سنگین را در نظر بگیرید.

نگهداری از وسایل - اسباب کشی منزل

نگهداری از وسایل – اسباب کشی منزل – دیرین بار

اسباب کشی 2 نگهداری از اسباب

اسباب کشی منزل | بسته بندی اسباب و اثاثیه

همانطور که در مقدمه بیان شد، بسته بندی می تواند یک کار هیجان انگیز و چالشی باشد. اما به شرطی که اسباب کشی منزل با برنامه ریزی و سازماندهی مناسب صورت پذیرد. در ادامه بیشتر در مورد بسته بندی صحبت خواهیم کرد…

 • در صورت امکان آن را جدا کنید: اگر وسایل شما، قابل جداسازی باشد، به طور کلی راحت تر است. با جدا سازی آنها در قطعات کوچکتر بسته بندی کنید. هر قسمت جداشدنی مانند پاها یا قفسه ها را بردارید و آنها رادر کیسه‌ها یا ظروف دارای برچسب نگه دارید.
 • وسایل بسته بندی را جمع آوری کنید: برای اسباب کشی منزل به مواد بسته بندی مناسب نیاز دارید. این‌ها ممکن است شامل پتوهای متحرک، بسته بندی حباب دار، کاغذ بسته‌بندی، بسته بندی کششی و جعبه‌های مقوایی محکم باشد.
 • سطوح ظریف را بپیچید: برای وسایلی با سطوح ظریف مانند شیشه یا چوب صیقلی سطح آن ها را بپوشانید. می توانید از پتوهای متحرک، روکش حباب دار یا پد مبلمان برای ایجاد بالشتک و محافظت استفاده کنید. بسته بندی را با نوار یا نوار کشش محکم کنید تا در جای خود بماند.
 • از گوشه‌ها و لبه ها محافظت کنید: از محافظ گوشه‌ها یا لایه‌های فوم برای دربرابر خراش یا آسیب استفاده‌کنید. در شرکت dirinbar این محافظت را ها توسط کارکنان صورت می پذیرد. می توانید این مواد محافظ را در فروشگاه های سخت افزار یا لوازم متحرک پیدا کنید.
 • از جعبه های مناسب استفاده کنید: برای قطعات یا اجزای کوچکتر، از جعبه هایی با اندازه مناسب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که جعبه ها به اندازه کافی مستحکم هستند. به این دلیل که وزن اقلام را تحمل کنند و با مواد بسته بندی بالشتک مناسبی ایجاد کنند.

بسته بندی وسایل - اسباب کشی منزل

بسته بندی وسایل – اسباب کشی منزل – دیرین بار

اسباب کشی 3 بسته بندی اسباب

اسباب کشی منزل | برچسب زدن به اسباب و اثاثیه

 • برچسب‌زدن به‌همه چیز: به هرجعبه یا آیتم که محتویات آن و اتاقی که‌ به آن تعلق دارد برچسب بزنید. این کار باز کردن بسته بندی و سازماندهی در محل جدید شما را بسیار آسان تر می کند.
 • اندازه‌گیری کنید: قبل از بسته‌بندی وسایل بزرگ‌تر، درها، راهروها و راه پله‌ها را اندازه بگیرید. به این دلیل که مطمئن شوید که می‌توانند بدون مشکل از بین بروند. در صورت لزوم، درها را بردارید یا بیشتر از هم جدا کنید تا روند جابجایی تسهیل شود.
 • قطعات شل رامحکم کنید: در اسباب‌ کشی منزل وسایل دارای قطعات‌جداشدنی رادرکیسه های مهر و موم شده قرار دهید. آنها را محکم به قسمت مبلمان مربوطه بچسبانید. این از گم شدن آنها در حین عبور جلوگیری می کند.

از این نویسه چه چیزی را می توان فرا گرفت…

همواره دراین نوشتار سعی شد تا مورد جمع‌آوری، بسته بندی و نگهداری از وسایل در اسباب کشی  منزل صحبت شود. می توان به جرئت گفت رعایت این اصول در هر مورد از بخش ها بسیار کمک کننده است. با رعایت این موارد می توان اسباب کشی منزل را به نحو عالی و بدون مشکل پایان داد. همچنین در مورد شرکت ها نیز صحبت کردیم. شرکت dirinbar از جمله شرکت های موفق در این زمینه است. افراد ساکن در این شهر می توانند اسباب کشی خود را به این شرکت بسپارند. امیدواریم مطالب بیان شده به شما در اسباب کشی منزل کمک کرده باشد.

سوالات متداول در مورد جمع آوری و بسته بندی اسباب و وسایل

 1. آیا شرکت های اسباب کشی تمام مراحل را خود انجام می دهند؟
 • بستگی به شرکت نیز دارد، اما برخی می توانند تمام مراحل را انجام دهند.
 1. چه نکات دیگری در مرحله بسته بندی می توان به کار برد؟
 • می توان در صورت نیاز شخصی را استخدام کرد.
 1. اجسام گران قیمت بهتر است خودمان بسته بندی کنیم یا کارکنان شرکت؟
 • شاید بتوان گفت خودمان بهتر است. اما باز هم باید بیشتر تحقیق کرد.
موضوع 3 مرحله‌ی جمع آوری، بسته بندی و نگهداری در اسباب‌ کشی !

 

نویسنده علی ملک پور
تاریخ 1402.05.03
چند نمونه از مراحل بسته بندی جعبه های مناسب، جداسازی و…
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *